/ Регіони України / Сумська область
Коротко про основні підсумки:
Загальна кількість наявного населення Сумської області, за даними Всеукраїнського перепису населення, становила 1299,7 тис. осіб.
Кількість міського населення, за результатами Всеукраїнського перепису населення, складала 842,9 тис. осіб, або 64,9%, сільського – 456,8 тис. осіб, або 35,1%.
За результатами Всеукраїнського перепису населення, кількість чоловіків становила 593,8 тис. осіб, або 45,7%, жінок – 705,9 тис. осіб, або 54,3%.
Незмінною, в порівнянні з переписом населення 1989 року, залишається кількість міст в області і на дату Всеукраїнського перепису населення 2001 року складала 15 міст.
Серед постійного населення кількість громадян України становила 1282,1 тис. осіб, громадян інших країн – 4,3 тис. осіб, в тому числі громадяни країн СНД – 4,2 тис. осіб. Осіб без громадянства в області 2,5 тисячі, а тих, хто не вказав громадянство – 7,8 тисяч осіб.
Віковий склад населення, зафіксований Всеукраїнським переписом населення, характеризується зменшенням частки дітей у загальній кількості населення, поряд із збільшенням частки осіб у віці, старшому за працездатний, значно ускладнює сучасну демографічну ситуацію в області і зумовлюює зростаюче старіння населення.
Особливістю національного складу населення області є його багато національність. За даними Всеукраїнського перепису населення, на території області проживали представники понад 95 національностей і народностей. У національному складі населення області переважна більшість українців, чисельність яких становила 1152,0 тис. осіб, або 88,8% від загальної кількості населення.
Мовний склад населення характеризується такими даними : українську мову вважали рідною 84% населення області, що на 5,9 відсоткового пункта більше, ніж за даними перепису 1989 року. Російську мову визнали як рідну 15,6% населення, у порівнянні з минулим переписом населення цей показник зменшився на 5,8 відсоткового пункта.
Результати Всеукраїнського перепису населення засвідчили тенденцію до підвищення рівня освіти населення, зростання кількості осіб, які мають вищу і повну загальну освіту. Кількість населення, яке мало вищу та повну загальну середню освіту складала 768,6 тис. осіб, що перевищило відповідний показник перепису населення 1989 року на 19,3%.
За даними Всеукраїнського перепису населення, кількість чоловіків та жінок, які перебували у шлюбі, склала 653,3 тис. осіб.
|